RK73G1ETTP2491F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2491F
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
2.49kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73G1ETTP2491F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2491F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 2.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C