RK73G1ETTP2402C
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2402C
Description
RES 24K OHM 0.25% 1/10W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Resistance :
24kOhm
Datasheets
RK73G1ETTP2402C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2402C
RK73G Series, Thick Film, 24kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C