RK73G1ETTP2203C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2203C
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 220K OHM 0.25% 1/10W 0402
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.25%
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200
Factory Lead Time :
9 Weeks
Series :
RK73G
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
220kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RK73G1ETTP2203C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2203C
RK73G Series, Thick Film, 220kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C