RK73G1ETTP2102F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP2102F
Description
RES 21K OHM 1% 1/10W 0402
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
21kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RK73G1ETTP2102F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP2102F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 21kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C