RK73G1ETTP1691F
Mfr.Part #
RK73G1ETTP1691F
Description
RES 1.69K OHM 1% 1/10W 0402
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
1.69kOhm
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RK73G1ETTP1691F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1ETTP1691F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 1.69kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C