RK73B3ATTE334G
Mfr.Part #
RK73B3ATTE334G
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 330K OHM 2% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Mounting Feature :
Resistance :
330kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Factory Lead Time :
7 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
1W
Series :
RK73B
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RK73B3ATTE334G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B3ATTE334G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 330kOhm, 1W, ±2%, -55°C~155°C