RK73B3ATTE220J
Mfr.Part #
RK73B3ATTE220J
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 22 OHM 5% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Thick Film
Width :
3.1mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
6.3mm
Resistance :
22Ohms
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Depth :
3.1mm
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
RK73B
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±5%
Height :
600μm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
RK73B3ATTE220J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B3ATTE220J
RK73B Series, Thick Film, 22Ohms, 1W, ±5%, -55°C~155°C