RK73B3ATTE111J
Mfr.Part #
RK73B3ATTE111J
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Description
RES 110 OHM 5% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
1W
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Pbfree Code :
RECTANGULAR
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Height :
600μm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Depth :
3.1mm
Surface Mount :
yes
Military Standard :
Not
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
110Ohm
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Series :
RK73B
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Datasheets
RK73B3ATTE111J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B3ATTE111J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 110Ohm, ±5%, -55°C~155°C