RK73B2ETTD1R0J
Mfr.Part #
RK73B2ETTD1R0J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 1 OHM 5% 1/2W 1210
Resistance :
1Ohms
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
2.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Depth :
2.6mm
Published :
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
200V
Length :
3.2mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
Height :
600μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RK73B2ETTD1R0J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ETTD1R0J
RK73B Series, Thick Film, 1Ohms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C