RK73B2ETTD132J
Mfr.Part #
RK73B2ETTD132J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 1.3K OHM 5% 1/2W 1210
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Height :
600μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
3.2mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.3kOhms
Published :
Voltage - Rated :
200V
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RK73B
Supplier Device Package :
Depth :
2.6mm
Lead Free :
Lead Free
Width :
2.6mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thick Film
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
500mW
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
200V
Datasheets
RK73B2ETTD132J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ETTD132J
RK73B Series, Thick Film, 1.3kOhms, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C