RK73B2ERTTD393J
Mfr.Part #
RK73B2ERTTD393J
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
RES 39K OHM 5% 1/2W 1210
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Factory Lead Time :
6 Weeks
Resistance :
39kohm
Datasheets
RK73B2ERTTD393J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ERTTD393J
RK73-RT Series, Thick Film, 39kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C