RK73B2BTTD912J
Mfr.Part #
RK73B2BTTD912J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 9.1K OHM 5% 1/4W 1206
Stock
37
In Stock :
37
Height :
600μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
9.1kOhms
Length :
3.2mm
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
1206
Case Code (Imperial) :
1206
Max Operating Temperature :
155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Depth :
1.6mm
Width :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Series :
RK73B
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73B2BTTD912J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2BTTD912J
RK73B Series, Thick Film, 9.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C