RK73B2BRTTD4R3J
Mfr.Part #
RK73B2BRTTD4R3J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 4.3 OHM 5% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
4.3Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RK73B2BRTTD4R3J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2BRTTD4R3J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 4.3Ohm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~125°C