RK73B2BRTTD1R1J
Mfr.Part #
RK73B2BRTTD1R1J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 1.1 OHM 5% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
1.1Ohm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
RK73B-RT
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm