RK73B2BRTTD106J
Mfr.Part #
RK73B2BRTTD106J
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 10M OHM 5% 1/4W 1206
AEC-Q200
Pbfree Code :
yes
Series :
RK73-RT
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
10MOhm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RK73B2BRTTD106J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2BRTTD106J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 10MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~125°C