RK73B2ATTD432G
Mfr.Part #
RK73B2ATTD432G
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 4.3K OHM 2% 1/4W 0805
2
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RK73B
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
4.3kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
6 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RK73B2ATTD432G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ATTD432G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 4.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±2%, -55°C~155°C