RK73B2ARTTD515J
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD515J
Description
RES 5.1M OHM 5% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thick Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
RK73-RT
Resistance :
5.1mOhm
RECTANGULAR
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C