RK73B2ARTTD431G
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD431G
Description
RES 430 OHM 2% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Resistance :
430Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
RK73-RT
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RK73B2ARTTD431G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ARTTD431G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 430Ohm, 0.25W 1/4W, ±2%, -55°C~155°C