RK73B2ARTTD304J
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD304J
Description
RES 300K OHM 5% 1/4W 0805
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
300kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±5%