RK73B2ARTTD224G
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD224G
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 220 KOHM 2% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
220kOhm
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RK73-RT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C