RK73B2ARTTD222J
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD222J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 2.2K OHM 5% 1/4W 0805
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RK73-RT
Factory Lead Time :
7 Weeks
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2kOhm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RK73B2ARTTD222J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ARTTD222J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 2.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C