RK73B2ARTTD203G
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD203G
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 20 KOHM 2% 1/4W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
20kohm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C