RK73B2ARTTD184G
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD184G
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 180 KOHM 2% 1/4W 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
RK73-RT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
180kOhm