RK73B2ARTTD103J
Mfr.Part #
RK73B2ARTTD103J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W 0805
Series :
RK73-RT
Resistance :
10kOhm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RK73B2ARTTD103J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2ARTTD103J
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 10kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C