RK73B1JTTD911G
Mfr.Part #
RK73B1JTTD911G
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 910 OHM 2% 1/8W 0603
Factory Lead Time :
10 Weeks
Working Voltage :
75V
Thick Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
910Ohm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RK73B
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
RK73B1JTTD911G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1JTTD911G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 910Ohm, 0.125W 1/8W, ±2%, -55°C~155°C