RK73B1JTTD333G
Mfr.Part #
RK73B1JTTD333G
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 33K OHM 2% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Series :
RK73B
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
33kOhm