RK73B1JRTTD681G
Mfr.Part #
RK73B1JRTTD681G
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 680 OHM 2% 1/8W 0603
Resistance :
680 Ohms
Series :
RK73-RT
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Package :
Digi-Reel?
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Base Product Number :
RK73B1J
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RK73B1JRTTD681G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1JRTTD681G
RK73-RT Series, Thick Film, 680 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±2%, -55°C ~ 155°C