RK73B1JRTTD133J
Mfr.Part #
RK73B1JRTTD133J
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 13K OHM 5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Base Product Number :
RK73B1J
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
2
Failure Rate :
Resistance :
13 kOhms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Package :
Digi-Reel?
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
RK73B1JRTTD133J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1JRTTD133J
RK73-RT Series, Thick Film, 13 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±5%, -55°C ~ 155°C