RK73B1HRTTC393J
Mfr.Part #
RK73B1HRTTC393J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 39K OHM 5% 1/20W 0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Composition :
Thick Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Resistance :
39kohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
RK73B1HRTTC393J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1HRTTC393J
RK73-RT Series, Thick Film, 39kOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C