RK73B1HRTTC223J
Mfr.Part #
RK73B1HRTTC223J
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Description
RES 22K OHM 5% 1/20W 0201
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Resistance :
22kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73B1HRTTC223J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1HRTTC223J
RK73-RT Series, Thick Film, 22kOhm, 0.05W 1/20W, ±5%, -55°C~155°C