RK73B1FRTTBL471J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73B1FRTTBL471J
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 470 OHM 5% 1/32W 1005
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Resistance :
470Ohm
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Composition :
Thick Film
Tolerance :
±5%
Series :
RK73-RT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RK73B1FRTTBL471J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1FRTTBL471J
RK73-RT Series, Thick Film, 470Ohm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C