RK73B1FRTTBL133J
Mfr.Part #
RK73B1FRTTBL133J
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Description
RES 13K OHM 5% 1/32W 1005
Resistance :
13kOhm
Series :
RK73-RT
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Tolerance :
±5%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Datasheets
RK73B1FRTTBL133J
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1FRTTBL133J
RK73-RT Series, Thick Film, 13kOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C