RK73B1ETTP914G
Mfr.Part #
RK73B1ETTP914G
Description
RES 910K OHM 2% 1/10W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±2%
Series :
RK73B
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
910kOhm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RK73B1ETTP914G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ETTP914G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 910kOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C