RK73B1ETTP4R7G
Mfr.Part #
RK73B1ETTP4R7G
Description
RES 4.7 OHM 2% 1/10W 0402
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Series :
RK73B
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
4.7ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RK73B1ETTP4R7G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ETTP4R7G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73B Series, Thick Film, 4.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C