RK73B1ETTP222G
Mfr.Part #
RK73B1ETTP222G
Description
RES 2.2K OHM 2% 1/10W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
RK73B
Working Voltage :
75V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
2.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±2%
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W