RK73B1ERTTP822G
Mfr.Part #
RK73B1ERTTP822G
Description
RES 8.2K OHM 2% 1/10W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RK73-RT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
8.2kOhm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
RK73B1ERTTP822G
KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1ERTTP822G
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73-RT Series, Thick Film, 8.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±2%, -55°C~155°C