RIM-IAC15AM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RIM-IAC15AM
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
SLIM LINE INPUT MOD 15V
Stock
78
In Stock :
78
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
I/O Relay Modules
Product Status :
Active
Type :
AC Input Module
Turn Off Time :
30ms
Color :
Yellow
Turn On Time :
20ms
Voltage - Input :
240VAC
Current - Output :
50mA
Current - Input :
10 mA
Voltage - Output :
30VDC