RGT1608P-8253-B-T5
Mfr.Part #
RGT1608P-8253-B-T5
Description
RES 825 KOHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
825kOhm
Susumu RGT1608P-8253-B-T5
RGT Series, Thin Film, 825kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C