RGT1608P-1020-B-T5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGT1608P-1020-B-T5
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 102 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RGT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Resistance :
102Ohm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Susumu RGT1608P-1020-B-T5
RGT Series, Thin Film, 102Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C