RGT1608P-4750-B-T5
Mfr.Part #
RGT1608P-4750-B-T5
Description
RES 475 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
475Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Susumu RGT1608P-4750-B-T5
RGT Series, Thin Film, 475Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C