RGT1608P-431-B-T5
Mfr.Part #
RGT1608P-431-B-T5
Description
RES 430 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~175°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
430Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RGT1608P-431-B-T5
Susumu RGT1608P-431-B-T5
RGT Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~175°C