RGH2012-2E-P-394-B
Mfr.Part #
RGH2012-2E-P-394-B
Description
RES SMD 390K OHM 0.1% 1/4W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height :
508μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
390kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Susumu RGH2012-2E-P-394-B
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 390kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C