RGH2012-2E-P-364-B
Mfr.Part #
RGH2012-2E-P-364-B
Description
RES SMD 360K OHM 0.1% 1/4W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
250mW
2
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
360kOhm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Susumu RGH2012-2E-P-364-B
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 360kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C