RGH2012-2E-P-332-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RGH2012-2E-P-332-B
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
3.3kOhm
Series :
RGH
Mounting Feature :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
High Precision
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Termination :
SMD/SMT
Susumu RGH2012-2E-P-332-B
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C