RGH1608-2C-P-620-B
Mfr.Part #
RGH1608-2C-P-620-B
Description
RES SMD 62 OHM 0.1% 1/6W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
62Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Working Voltage :
100V
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C