RGH1608-2C-P-221-B
Mfr.Part #
RGH1608-2C-P-221-B
Description
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/6W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
100V
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
220Ohm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1667W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Susumu RGH1608-2C-P-221-B
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RGH Series, Thin Film, 220Ohm, 0.167W 1/6W, ±0.1%, -55°C~155°C