RGC2010DTC47R0
Mfr.Part #
RGC2010DTC47R0
Description
RES, 2010, 47 OHM, 0.5%, 50 PPM,
Tolerance :
±0.5%
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Resistance :
47 Ohms
Features :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Datasheets
RGC2010DTC47R0
Stackpole Electronics, Inc. RGC2010DTC47R0
RGC Series, Thick Film, 47 Ohms, 0.75W, 3/4W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C