RG3216V-9311-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-9311-B-T1
Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/4W 1206
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Construction :
Chip
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
125mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Resistance :
9.31kOhm
Datasheets
RG3216V-9311-B-T1
Susumu RG3216V-9311-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C