RG3216V-8660-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-8660-P-T1
Description
RES SMD 866 OHM 0.02% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±0.02%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
866Ohm
Series :
RG
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Ratings :
AEC-Q200
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Height :
400μm
Datasheets
RG3216V-8660-P-T1
Susumu RG3216V-8660-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 866Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C