RG3216V-8200-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-8200-B-T1
Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
820ohm
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Tolerance :
±0.1%
1206 (3216 Metric)
Reach Compliance Code :
Unknown
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
400μm
Voltage - Rated DC :
200V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RG3216V-8200-B-T1
Susumu RG3216V-8200-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 820Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C